logo zamek malbrok
Muzeum zamkowe
w Malborku
Forma funkcja nowoczesnośćZ kolekcji SierakowskichPrzyroda Polski PółnocnejKonserwacja Kabinetu

Wydarzenia / Zimowe Ptakoliczenie 2017

 Muzeum w Kwidzynie i Stowarzyszenie "Eko-Inicjatywa"

 serdecznie zaprasza na 


 
Zimowe Ptakolicznie  
 
 
 

 
 
Startujemy o 4 lutego (sobota) o 8:00 spod Zamku w Kwidzynie 


Jak do roku zapraszamy do liczenia z nami ptasich mieszkańców Kwidzyna. Zapewniamy sprzęt, poradę ornitologa oraz herbatę i ciastko na podsumowanie. 

 

Jak w latach minionych obserwacje rozpoczyna się  od krótkiej pogadanką. Jakub Marciniak ( Stow. Eko-Inicjatywa) oraz Adam Juźwiak (Działu Przyrody Muzeum w Kwidzynie i Stow. Eko-Inicjatywa) przybliżą uczestnikom tajniki  obserwacji ptaków. 

Zimowe Ptakoliczenie, jako akcja liczenia ptaków miejskich, nie wymaga szczególnego przygotowania na trudne warunki terenowe, oprócz tych, jakie zapewnia polski klimat przejściowy w miesiącach zimowych (w okresie trwających zmian klimatycznych) - jednym słowem, na dzień dzisiejszy jeszcze totalnie nie do przewidzenia. Ale, ciepłe buty, ubiór na cebulkę i termos z rozgrzewającym napojem (herbata z sokiem malinowym! :) ) powinny załatwić większość niedogodności nawet na kilkugodzinnej wycieczce przy mrozie. Dlatego prócz absolutnie ekstremalnych przypadków każdy, niezależnie od wieku, czy kondycji może wziąć w nim udział.