logo zamek malbrok
Muzeum zamkowe
w Malborku
Konserwacja KabinetuPrzyroda Polski PółnocnejZ kolekcji SierakowskichLudzie i miejsca

Wydarzenia / Wystawa czasowa: Kolekcjonerstwo - nasza pasja

Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ założony został w 1972 roku w Warszawie. Obecnie członkowie klubu działają  w 17 oddziałach regionalnych. W myśl statutu Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ został utworzony w celu integracji osób  zainteresowanych gromadzeniem, zabezpieczaniem oraz  propagowaniem wszystkich przejawów kultury łowieckiej. Jest klubem specjalistycznym powołanym do realizacji zadań w zakresie pielęgnowania historycznych wartości, kultury materialnej i duchowej łowiectwa, poszerzania wiedzy łowieckiej, będąc jednocześnie działaniem kulturotwórczym wobec myśliwych i społeczeństwa. Ta forma myśliwskiej pasji ma znaczący udział w zachowaniu naszego narodowego dziedzictwa. 

W 2012 roku Klub  Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej obchodził 40-lecie swojej działalności. Jubileusz ten stał się inspiracją do zorganizowania  na zamku w Kwidzynie wystawy prezentującej  jego  bogaty dorobek. Prezentowane przedmioty pochodzą z prywatnych zbiorów myśliwych - kolekcjonerów, członków klubu.

Dzięki udostępnieniu swoich zbiorów  szerokie rzesze publiczności muzealnej mają okazję poznać bogactwo i piękno tych przedmiotów.  Dzięki kolekcjonerom i ich pasji w poszukiwaniach zachowane zostały dla kolejnych pokoleń liczne, dziś często unikatowe przedmioty do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Wystawa prezentowana jest  w sali dawnego dormitorium na I piętrze zamku w Kwidzynie do 15 września 2013 roku.