logo zamek malbrok
Muzeum zamkowe
w Malborku
Konserwacja KabinetuLudzie i miejscaForma funkcja nowoczesnośćCiałopalenie

Wydarzenia / Warsztaty: Tańce w kręgu

Dział Etnografii Muzeum w Kwidzynie serdecznie zaprasza na warsztaty doskonalące dla nauczycieli szkół i przedszkoli Tańce w kręgu - Podróż dookoła świata.

Warsztaty wzbogacają o nowe pomysły na atrakcyjne lekcje, zajęcia fakultatywne i szkolne imprezy okolicznościowe. Ich celem jest taneczna zabawa, która integruje grupę, pozwala jej uczestnikom poznać się i akceptować ich różnorodność, uczy współpracy, kultury bycia w zespole, radości ze wspólnego działania. Daje również szansę na samoprezentację w atmosferze bezpieczeństwa i zachęca do twórczego działania.

Tańce w kręgu zostały zebrane i opracowane przez niemieckiego choreografa Bernharda Wosiena. Są to najczęściej tańce ludowe. Pochodzą z różnych regionów świata, m.in. z Bałkanów, Grecji, Armenii, Izraela, Rosji, Francji, Szkocji, Irlandii, Wysp Kanaryjskich, Ameryki Południowej.

Oddzielną grupę stanowią tańce relaksacyjne i współczesne układy choreograficzne, w których wykorzystano krąg. Od kilkunastu lat są chętnie wykonywane przez grupy formalne i nieformalne na całym świecie. Bycie w grupie, prosty, naturalny ruch, różnorodność melodii i rytmów łączy radość życia z wrażliwością i zrozumieniem siebie.

Do zajęć z terapii tańcem włącza rysowanie Mandali i relaksacje.

Termin:
12-13 czerwca 2010, godz.10.00-14.00

Miejsce:
Sale zamkowe Muzeum w Kwidzynie

Cena:

80 zł

Warunkiem zapisania się na warsztaty jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne i przedpłata (minimum 40 zł) do dnia 10 czerwca 2010 r.

Zapisy i informacje:
codziennie w godz. 8-16

tel.: +48 55 646 37 80
tel.: + 48 55 646 37 99
email: kwidzyn@zamek.malbork.pl

Prowadząca:
Danuta Trzebińska-Kapczyńska, pedagog-wykładowca.
Autorka ciekawych programów choreograficznych i prowadząca zajęcia w zakresie terapii tańcem w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym oraz w bydgoskich szkołach wyższych.
Instruktorka Improwizacji Tańca, Ruchu i Symboliki Ciała, oraz Tańców w Kręgu. Tańczy i uczy tańczyć od sześciu lat. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii przy Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Uczennica Detlefa Kapperta i Beaty Mareckiej-Zehetbauer, Lynn Frances, Gabrieli Wosien, Matrine Wininngton, Ireny Konachowicz, Hanny Sypańskiej, Zuzanny Pędzich i wielu innych.

Serdecznie zapraszamy!