Dział Etnografii Muzeum w Kwidzynie - Oddziału Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej zapraszają na warsztaty nauki haftu powiślańskiego.
Zapraszamy w długie jesienno-zimowe wieczory do wspólnych spotkań przy imbryku ciepłej herbaty w scenerii muzeum i wspólnej nauki wykonywania dawnego haftu powiślańskiego.
W programie warsztatów jest zapoznanie się pod okiem doświadczonych instruktorek z materiałami i technikami hafciarskimi, podstawowymi ściegami i wzorami tradycyjnego haftu białego regionu Dolnego Powiśla.
Termin: w każdy poniedziałek o godz.16.30
Miejsce: sale zamkowe Muzeum w Kwidzynie
Wstęp – uczestnictwo bezpłatne - decyduje kolejność zgłoszeń
Uczestniczki zostaną zaopatrzone przez organizatorów we wszystkie narzędzia potrzebne do haftowania – nici, mulina, płótno, tamborek, nożyczki, igły, materiały szkoleniowe i wzorniki itd.
Zapisy i informacje: codziennie w godz. 9-16
tel.: [55] 646 37 80
email: kwidzyninfo@zamek.malbork.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY