logo zamek malbrok
Muzeum zamkowe
w Malborku
CiałopalenieForma funkcja nowoczesnośćLudzie i miejscaZ kolekcji Sierakowskich

Wydarzenia / Koncert zespołu "Zagan Acoustic"


 Już 26 lipca o godzinie 18 na zamkowym dziedzińcu niezwykłe wydarzenie muzyczne.

Koncert zespołu "Zagan Acoustic"

w ramach projektu Cooltura realizowanego przez Radio Gdańsk przy współpracy Grupy Lotos u pomorskiech samorządów.

 To prezent Radia Gdańsk dla turystów i mieszkańców Kartuz, Kościerzyny, Kwidzyna i Władysławowa. Znany i ceniony pomorski zespół Zagan Acoustic przybliży klasyczne utwory w lekkim wydaniu. Galliano, Piazzolla, Gershwin – m.in. ich utwory zagrają lubiani przez publiczność instrumentaliści. Zagan Acoustic tworzą muzycy grający na akordeonie, klarnecie, skrzypcach i kontrabasie. 

 Udowodnimy, że muzyka klasyczna nie jest nudna, może być cudownym relaksem i rozrywką na wysokim poziomie– zapowiada lider zespołu Paweł Zagańczyk.

– Koncerty będą zwieńczeniem dnia w danym mieście. Na miejsce pojedzie wóz satelitarny Radia Gdańsk i nasi dziennikarze. Przez cały dzień będziemy opowiadać o atrakcjach danego miejsca, a wieczorem w miłej, letniej atmosferze posłuchamy znakomitej muzyki w fantastycznym wykonaniu – mówi Krzysztof Piekło z Działu Marketingu Radia Gdańsk.

Radio Gdańsk będzie gościć w Kwidzynie od 12:00. Na swojej antenie opowie o tym co ciekawego dzieje się na Pomorzu, jakie wydarzenia kulturalne przygotowują włodarze, jak można wypoczywać aktywnie i kulturalnie w każdym zakątku naszego regionu.

Plan koncertów:

Kwidzyn             26 lipca godz. 18:00dziedziniec zamkowy - Muzeum w Kwidzynie, ul. Katedralna 1

oraz 
Kartuzy               12 lipca godz. 19:00
Kościerzyna         19 lipca godz. 19:00
Władysławowo       2 sierpnia godz. 17:00

 źródło: kwidzyn.pl

Oficjalna witryna zespołu "Zagan Acoustic"