logo zamek malbrok
Muzeum zamkowe
w Malborku
CiałopaleniePrzyroda Polski PółnocnejKonserwacja KabinetuForma funkcja nowoczesność

Wydarzenia / Akcja 60+ Kultura

 

Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą"

W dniach 26-27 września 2015 roku Muzeum w Kwidzynie serdecznie zaprasza wszystkich seniorów powyżej 60. roku życia do  odwiedzenia zamku i muzeum.

Podczas tegorocznej akcji 60 + Kultura, zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum będzie udostępniane seniorom 60+ za symboliczną opłatę 1,00 PLN.

Na tegoroczny Weekend seniora z kulturą zapraszamy 26 i 27 września 2015r. w godzinach: 9.00-17.00 (ostatnie wejście o godz. 16.00) 

 

Bilety na "akcję 60+ Kultura" będą do nabycia w kasie Muzeum w Kwidzynie.

Wszystkich seniorów prosimy o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego przynależność do grupy wiekowej 60 +.

 

***

 

Ponad 300 placówek w całej Polsce zaprasza na weekend seniora z kulturą. W tych dniach seniorzy będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury. 

Lista KULTURA DOSTĘPNA DLA SENIORA stanowi kolejny element programu KULTURA DOSTĘPNA, realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Jego celem jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach można znaleźć na stronie internetowej www.kulturadostepna.pl