AktualnePlanowane
Archiwum
Wystawa Przyrodnicza w Muzeum w Kwidzynie. Przewodnik dydaktyczny
A A A
Data rozpoczęcia: 19-04-2012
Data zakończenia: 19-04-2012

 

 

19 kwietnia w Muzeum w Kwidzynie miało miejsce spotkanie promujące najnowszą publikację edukacyjną dotyczącą naszej Wystawy Przyrodniczej. W spotkaniu wzięli udział m.in. Wiceyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku, Burmistrz miasta Kwidzyna, Kierownik Muzeum w Kwidzynie, Prezes Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa z Kwidzyna, nauczyciele, edukatorzy z Parków Krajobrazowych oraz inni zaproszeni goście.

Na spotkaniu prezentowany był skrypt: "Wystawa Przyrodnicza w Muzeum w Kwidzynie. Przewodnik dydaktyczny" będący publikacją dedykowaną osobom zajmującym się edukacją dzieci i młodzieży w zakresie środowiskowym. Opis wystawy przyrodniczej oraz zbiór dostosowanych do niej scenariuszy ma pomóc w dydaktycznym wykorzystaniu ekspozycji kwidzyńskiego Muzeum.

W ramach spotkania odczyty wygłosili: Józef Popiel z Nadleśnictwa Kwidzyn, Maciej Rodziewicz - fotograf przyrody związany z Parkiem krajobrazowym Pojezierza Iławskiego, Janusz Kowalak ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, Adam Juźwiak z Działu Przyrody w Muzeum w Kwidzynie.
 

Osoby zainteresowane przejrzeniem lub otrzymaniem publikacji zachęcamy do kontaktu z Muzeum.